שנה גודל טקסט א   א   א

על התיכון

תיכון "מור-מטרווסט" והעיר רעננה


תיכון "מור מטרו-ווסט" הוקם לפני 16 שנים כתיכון ממלכתי שני בעיר רעננה וכחלק מקריית החינוך החדשה בעיר שלימים נקראה על שמו של יצחק רבין ז"ל.
התיכון נושא את שמה של הקהילה היהודית בצפון מדינת ניו-ג'רסי : "מטרו-ווסט" הנחשבת לאחת הקהילות הפעילות בארה"ב מבחינת זיקתן לישראל ואשר בסיועה האדיב הוקם בית ספרנו. קהילת מטרו-ווסט ניו ג'רזי נמצאת בקשרים הדוקים עם בית הספר ותומכת עד היום בתכניות לימודיות וחינוכיות העוסקות בתרבות יהודית. מטעם בית הספר יוצאת מידי שנה משלחת נוער להתארח בקהילה היהודית שעיקר הביקור מבוסס על הסברה ופעילות של התלמידים בבתי ספר ובמוסדות יהודיים.
השם העברי "מור" ניתן לבית הספר בתום שנתו השלישית בתחרות פתוחה בה הוצגו יותר מ- 20 הצעות. "מור" הוא גם ראשי התיבות של - מטרו ווסט רעננה.
בסמוך לבית הספר הוקמו: התיכון הממלכתי-דתי אמי"ת רננים, היכל הספורט העירוני על כל מתקניו ומגרשי האתלטיקה העומדים לרשות תלמידי בית הספר והגן המרהיב ביופיו ע"ש גדי נוטס ז"ל אשר הוקם בשנת 1997 ע"י משפחת נוטס ועיריית רעננה לזכר בנם, גדי ז"ל, שנספה באסון התרסקות מטוס TWA מעל האוקיינוס האטלנטי.
בניית קריית החינוך הושלמה לפני ארבע שנים עם הקמתו של המשכן העירוני למוזיקה ואמנויות. משכן זה מהווה בית לכל תלמידי בית הספר אשר בחרו להתמחות בלימודי אמנות, עיצוב, מוזיקה וצילום. כמו כן, בלבו של המשכן הוקם אודיטוריום מרהיב המשרת את כלל תלמידי בית הספר באירועים בית ספריים, מופעים והצגות.
במשך 16 השנים עשה התיכון צעדים משמעותיים מאוד ועד מהרה הפך למוביל בתחומי הלימוד השונים: אמנויות, מוזיקה, במגוון רחב של מקצועות מתחומי ההומניסטיקה, מתחומי המדעים ובענפי הספורט השונים.
יחד עם זאת, מראשיתו של בית הספר האמנו שהמקום הוא בית לכל תלמיד בעיר רעננה. אמונה זו הובילה אותנו לחיפוש מתמיד אחר מסגרות ותכניות לימודים אשר יתאימו לכל תלמיד ותלמיד לפי יכולותיו ולפי רצונותיו. בבית הספר הוקמו כיתות ייחודיות - כיתות המב"ר, כיתות האתגר ולפני שנתיים גם
כיתות חינוך מיוחד.
לכיתות אלה מוקדשת המון חשיבה, משאבים ותשומת לב החל ברמה העירונית וגם של הצוות החינוכי המלמד, כדי להוביל אותם לקראת תעודת הבגרות.
מעבר לתחומי הלימוד הפורמאליים מקדיש בית הספר מחשבה רבה בבניית תכנית מגוונת ששמה דגש על תכנים חברתיים-קהילתיים, תכנים תרבותיים ותכניות ייעוציות בראייה תלת-שנתית של התלמיד בבית הספר.
את תיכון "מור מטרו-ווסט" סיימו כבר אלפי בוגרים אותם ניתן למצוא היום עובדים, לומדים לקראת תארים אקדמיים שונים ומשרתים בצה"ל. רובם ככולם נושאים בהערכה ובגעגוע את זיכרון התקופה של בית הספר התיכון שידע להיות גם בית, שדגל בהידברות ובכבוד הדדי וניסה לתת לכל אחת ולכל אחד את התחושה שהוא מסוגל להגשים את חלומותיו ולמצות את הכישורים הקיימים בו.
תקוותנו היא שכל אחד מכם וכל אחת מכן יחושו שבית ספרנו הוא גם קצת הבית שלו, שתבואו לכאן באהבה כל בוקר, שתעריכו את הצוות החינוכי שעובד אתכם ורוצה בהצלחתכם ושתרגישו שהמקום הזה נותן לכם אפשרות למצות את הקיים בכם. אנו בטוחים שאם אלה יהיו התחושות אותן תחושו יש בידכם סיכוי נהדר לעבור בבית הספר תהליך משמעותי ולחוות בו תחושות של הצלחה.


עוד |
  חזור
דף הבית | צור קשר הוסף למועדפים | הפוך לדף הבית
תיכון מור מטרו ווסט רעננה    הפלמ"ח 2   רעננה    טלפון: 09-7486969  פקס: 09-7487949  
 
 
בניה וקידום אתרים בית ספריים